pozivnica- izložba ”Vrata od voska” umjetnice Ane Požar Piplice u galeriji Logga, petak 28.10. 2022. u 19 sati

ZADOVOLJSTVO NAM JE POZVATI VAS NA IZLOŽBU

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _  _ _

ANA POŽAR PIPLICA

Vrata od voska

LOGGIA,

CENTAR ZA KULTURU I CJELOŽIVOTNO OBRAZOVANJE ZLATNA VRATA,

Dioklecijanova 7, Split

28.10. – 12. 11. 2022.

 otvorenje izložbe

petak,  28. 10. 2022. u 19:00 sati

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _  _ _

Izložba ”Vrata od voska” dubrovačke umjetnice Ane Požar Piplice je četvrta izložba u nizu ovogodišnjih suradnji HULU-a i Centra za kulturu i cjeloživotno obrazovanje Zlatna vrata.  Izložba se otvara u petak 28.10. u 19:00 sati u izložbenom prostoru Loggia, a može se pogledati do 12.11. 2022.. Ulaz je slobodan.

‘’ Rad Ane Požar Piplice stavlja nas ponekad u nezahvalnu poziciju jer svako određenje i jasnoća pada u vodu. I onda voda to nosi. Jer uistinu, kao i kod kapilarnosti zida, fluidnost njezinog rada i protočnost vremena vodi nas rukavcima koji ulaze i u najmanje pore predmeta koji se potom raspada. Odabire materijale koji su u konstantnoj preobrazbi (vosak, žbuka, vuna, sol, drvo, tkanine). Sposobnost da su čvrsti, pa opet mekani ili porozni, ukazuje na dimenziju vremena kao temeljnu preokupaciju njezina rada kojim jasno ukazuje na cikličnost svijeta koji samo mijenja svoju kožu. ‘’  (iz predgovora)

Kustos izložbe je Josip Klaić.

 

Rad HULU-a je podržan od strane  Ministarstva kulture i medijaZaklade Kultura nova Grada SplitaTurističke zajednice grada Splita i  Splitsko –dalmatinske županije .